“Shaj” do të vijë ndryshe, Arilena Ara po punon me fitues të Grammys për këngën e saj në Eurovision

Ndaje

Arilena Ara, fituesja e Festivalit te Kenges ka nisur tashmë përgatitjet për t’u përfaqësuar në Eurovizion me këngën “Shaj”. Më herët ajo zbuloi se “Shaj” mund te vinte dhe në versionin anglisht.

Nderkohe, mesohet se se fundmi, Kënga e saj “Shaj” do të vijë në një version të përpunuar dhe ajo po punon fort me dy producentë të cilët janë shpallur fitues të çmimeve “Grammy” me projektet e tyre.

Versioni anglisht i këngës “Shaj” po punohet dhe riorkestrohet në njërën prej studiove muzikore më të mëdha në botë. Arilena do të performojë në natën e dytë gjysmëfinale dhe është e 18-ta në radhë, informacin i cili u konfirmua direkt pas shorteut te madh te Eurovisionit.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje