Naftetaret 8 muaj pa rroga nga kontraktoret e qeverise

Ndaje

Kane vijuar edhe sot protestat e punonjesve te rafinerise se naftes ne Ballsh. Prej disa ditesh ata kerkojne pagesat e padhena prej 8 muajsh.

Ish deputeti i PD Luan Baci i ka mbeshtetur sot protestat.

Deklarata e Bacit:

Vazhdon, ne menyre te pa turpshme ,padrejtesia dhe vjedhja, qe ju behet naftetareve te uzines ne Ballsh.
Banore te Fierit, Mallakastres, Patosit, kane muaj, qe vuajne padrejtesite e kesaj qeverrie te korruptuar, deri ne palce.

Hajdutet me pushtet, po mundohen te marrin edhe ,produktet e fundit, qe kane mbetur ne ambjentet, e uzines, duke vajtur naten, me mjete te shumta.
Ne ndihme te hajduteve, me pushtet dhe pushtetare eshte edhe policia.
Me lojra dhe presione, i detyron punonjesit e ndershem dhe te shume vuajtur, qe te paraqiten ne komisarjat, aty te bejne “denoncimin ” dhe te presin zbatimin e ligjit.

Kjo s’eshte gje tjeter veçse loje e oligarkeve hajdute te lidhur me pushtetin, per ti larguar punonjesit, nga ambjentet dhe te bejne te mundur, largimin e hajduteve, duke marr, me vete ,produktin ” squfur ”

Punonjesit e ndershem, naftetare, kryefamiljare, rreth 900 familje, vellezirit tane, banore te Fierit, Mallakastres, Patosit dhe Rroskovecit, jane ne proteste, te perditshme, per te drejtat e tyre, per djersen e tyre, per punen e tyre.

Ne kemi qene dhe do te jemi ne mbeshtetje te tyre.
Por zgjidhja nuk mund te vije, nga qeverria e korruptuar e Rames dhe hajduteve te tij.

Degjoni ne nje nga vidjot, nje nga naftetaret si shprehet.

” kjo eshte KÇK, ku eshte OFL, te vij dhe ti ndaloje, hajdutet e bukes te femijve tane.

Por kjo nuk mund te ndodhe, pasi keta jane OFL keta jane edhe KÇK

Ka vetem nje zgjidhje RAMA IK.

Zgjedhje te lira dhe te ndershme, qeverri, per qytetaret dhe e qytetareve.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje