Mësuesi nga Britania pretendon se është i pari që mposht koronavirusin, kura e çuditshme bëri efekt menjëherë

Ndaje

Britaniku i parë që u prek me koronavirusin në Wuhan pretendon se ai e ka mposhtur  sëmundjen vdekjeprurëse me një Wiskey të nxehtë pasi refuzoi antibiotikët.

Connor Reed, një mësues 25-vjeçar i Anglisë nga Uellsi, u godit nga virusi rreth dy muaj më parë. Ai ishte paraqitur në spital në qytetin kinez pasi pati simptoma të frymënarrjes se paket dhe  me një kollë të rëndë.

Z. Reed, nga Llandudno, tha: ‘Kam përdorur inhalatorin që ndihmoi në kontrollin e kollës dhe piva një uiski të nxehtë me mjaltë derisa të mbaronte kjo.’

Ai i tha The Sun: ‘Eshte një ilaç i modës së vjetër, por dukej se po e bënte efektin. Unë nuk pranova të merrja antibiotikët që mjekët më kishin përshkruar sepse nuk doja të merrja asnjë ilaç. ‘

Z. Reed, i cili ka qenë në Kinë për tre vitet e fundit dhe në Wuhan për gjashtë muajt e fundit, u largua nga Spitali Universitar Zhongnan në qytet.

BURIMI;DAILY MAIL/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje