Hidhet shorteu për ‘Eurovision 2020’, zbulohet në cilën natë do të garojë Shqipëria

0Shares
0

Arilena Arra pritet të konkurrojë në Eurovision duke përfaqësuar Shqipërinë me këngën ‘Shaj’. Së fundmi, në vendin ku do të mbahet këtë vit festivali, në Roterdam është hedhur shorti, i cili ka përcaktuar radhën e performancave.

Ara do të ngjitet në skenë në natën e dytë gjysmëfinale dhe renditet në vendin e 18-të. Nata e parë gjysmëfinale do të mbahet më 12 maj, nata e dytë më 14 maj, ndërsa finalja e madhe do të mbahet më 16 maj në Roterdam.

Më poshtë ju bashkëngjisim dhe renditjen e plote të vendeve konkurruese në të dyja netët gjysmëfinale.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje