Agim Kajmaku mbetet në burg, ‘kthesa e papritur’ e ish-kryebashkiakut

0Shares
0

Ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, eshte terhequr  nga kërkesa për ndryshimin e masës së sigurisë.Gjykata e Tiranës pushoi kërkesën në seancën e sotme gjyqësore pasi nuk u paraqitën avokatët mbrojtës të Kajmakut.

Me këtë vendim mbetet në fuqi masa e mëparshme e sigurisë, ajo e arrestit në burg.Prej pesë muajsh, Agim Kajmaku është në arrati me akuzën e falsifikimit të formularëve pasi fshehu dënimin në Greqi.

Prokuroria ka mbyllur hetimet ndaj ish-kreut të bashkisë Vorë dhe e ka dërguar dosjen në gjykatë për seancën paraprake

vijon..

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje