VIDEO/Tragjedia e legjendës së basketbollit, bashkë me të humbi jetën dhe vajza e tij

Ndaje

Ky është momenti tronditës i rrëzimit të helikopterit, ku ndodhej legjenda e basketbollit, Kobe Bryant, dhe vajza e tij adoleshente, të cilët humbën jetën tragjikisht.

Siç e shihni në video, helikopteri me të cilin ata udhëtonin ka bërë disa rrotullime në ajër dhe më pas është përplasur në tokë, duke shpërthyer në flakë, e duke iu marrë jetën në mënyrë të tmerrshme legjendës Bryant dhe të bijës.

 

 

Incidenti i rëndë ndodhi në Kalabasas të Los Anxhelos, ndërkohë që nuk bëhet e ditur, nëse helikopteri ka pasur ndonjë defekt, apo kushte të papërshtatshme moti.

Mjegulla ishte mjaft e rëndë në mëngjes të dielën dhe mesohet se  Divizioni i Mbështetjes Ajrore të Departamentit të Policisë në Los Anxhelos  nuk lejoi helikopterët e tij te fluturonin deri vonë pasdite, tha zëdhënësi i departamentit Josh Rubenstein.

Kobe Bryant është një ndër emrat më të mëdhenj të basketbollit botëror. Ai luajti për dy dekada me Los Angeles Lakers duke fituar pesë tituj NBA dhe duke qenë 18 herë pjesë e All-Stars Game.

/DRONI,al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje