FOTO/Tërmet gjatë natës, lëkundjet ndjehen nga banorët

Ndaje

Një lëkundje tërmeti eshte ndjerë gjatë natës në vend, ndonëse për shumë eshte konsideruar e lehtë dhe jo e frikshme.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raporton se termeti i regjistruar ka qene me magnitude 3.7 dhe ka pasur epiqender 1 kilometer ne Lindje te Bubqit ne Fushe Kruje.

Lekundja eshte ndjere nga banoret, por per fat nuk raportohen deme. Sipas IGJEUM lekundja ka pasur nje thellesi prej 34 km.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje