Termeti ne Turqi, bilanci paraprak, 38 viktima

Ndaje

 

Numri i viktimave te termetit ne Turqi ka shkuar në 38. Tërmeti me madhësi prej 6.8 goditi vendin të premten pasdite.

Nisur nga verifikimi i demeve deri tani, numri i ndërtesave të rrënuara totalisht është 30, ndërsa janë raportuar se janë shkatërruar 72 ndërtesa, 514 janë dëmtuar rëndë dhe 409 janë dëmtuar lehtë.

Pas ndërhyrjes së skuadrave të emergjencës, numri i personave të shpëtuar ka arritur në 45.

Tërmeti që ra në një thellësi të vogël të tokës prej 6,75 kilometra, u ndje në një sërë provincash të Turqisë, por edhe në Siri dhe Irak.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje