Mrekullia pas tërmetit në Turqi, gruaja shtatzënë nxirret e gjallë nga rrënojat pas shumë orësh

Ndaje

Situata ne Turqi vijon ende te jetë e tensionuar,ndersa banoret jane te panikuar nga pasojat e termetit te madh qe perfshiu lindjen e vendit.

Deri më tani ekipet e kërkim shpëtimit kanë arritur të nxjerrin të gjallë 11 persona nën rrënoja ndërsa dyshohet se ndodhen nën to edhe 30 persona të tjerë.

Midis të shpëtuarave ka qenë edhe një grua shtatzëne e cila arriti të mbijetonte nën rrënoja për shumë orë.

Kujtojmë që deri më tani numri i viktimave është raportuar 22 ndërsa rreth 1030 persona kanë mbetur të plagosur, si pasojë e tërmetit të fuqishëm që përfshiu zonën lindore të Turqisë, konkretisht qytetin e Sivrixhe dhe atë të Elazig.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje