DENONCIMI/Drejtoria Arsimore urdhër mësuesve të bëjnë share postimin e Ramës në Facebook

Ndaje

Anëtari i kryesisë së PD Kreshnik Çollaku ka reaguar në një postim në facebok pas zbulimit të mësazheve që shprendajnë drejtuesit e arsimit për të shpërndarë në rrjetin social facebook aktivitetet e kreut të qeverisë.

Kjo propogande e neveritshme që qelb erë nga epoka e Lenka Çukos është prove e degradimit të plotë të sistemit arsimor”, shkruan Çollaku.

Sot përmes Drejtorit te ZVAT (zyra vendore arsimore tiranë), janë urdhëruar të gjithë Drejtorët e Shkollave në Tiranë, të detyrojnë të gjithë mësuesit e Tiranës të shpërndajnë në rrjete sociale aktivitetin e ditës së Kryeministrit.

Kjo propogande e neveritshme që qelb erë nga epoka e Lenka Çukos është prove e degradimit të plotë të sistemit arsimor, dhunimi flagrant i shtresës më të vyer të shoqërisë mësusit, është një provë se në Shqipëri është instaluar Rregjimi.
Sjellje të tilla janë të denja vetëm për Kore të Veriut”,-shkruan ne ai ne reagimin e tij.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje