Drogë me vlerë 174 milionë dollarë, arrestohet ish-boksieri shqiptar

Ndaje

David Cufaj, ish-boksieri shqiptar është arrestuar në Peru, për trafik droge. Mediat shkruajne se 27-vjeçari është arrestuar në Peru në 17 janar, teksa iu sekuestrua një ssai droge e cila kapte vlerën e 174 milionë dollarëve.

Droga ishte e paketuar mirë dhe si destinacion kishte Belgjikën, por që nuk mbërriti kurrë. Pasi u arrestua nga policia, Cufaj është dënuar me 17 vitë burg.

David Cufaj është me origjinë nga Kosova, dhe I rritur në Sarajevë. 27-vjeçari shpesh praktikonte boksin, të cilit i dha fund para pak vitesh, për të kaluar në Holandë, dhe më pas në Peru ku u arrestua tashmë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje