Vrasja ne Astir, egzekutori i gjate dhe me mjeker. Nga vinte viktima dhe pse ndodhej aty

Ndaje

Vilson Tafçiu, 28 vjeç, i cili mbante edhe mbiemrin Noka, ishte me origiine nga Dibra. Ai u qëllua për vdekje sonte në mbrëmje në zonën e Astirit në Tiranë, me tri plumba.

Tafciu u vra nga nje person jashte nje lokali ne Astir tek rruga Teodor Keko. Sipas deshmitareve vrasesi ishte i gjate dhe mban mjeker. Ai e qelloi Tafciun me 3 plumba vetem pas pak sekondash shkembim me te.

Ai kishte ardhur në Tiranë për të varrosur gjyshen e cila kishte ndërruar jetë para pak ditësh.

Tafciu apo Noka ishte deportuar rreth 2 vite më parë nga Franca, pasi ishte akuzuar për lëndë narkotike. Me 12 mars 2018 ai u arrestua nga policia franceze me akuzen e trafikut te droges. Vetem pak muaj me vone, me 6 nentor te 2018 u deportua ne Shqiperi.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje