Reagon Irani: Shqiperia ka bere disa gabime

Ndaje

Irani reagoi sot për herë të parë pas dëbimit të dy diplomatëve iranianë nga Shqipëria.

Zedhenesi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Abbas Mousavi tha se Shqipëria ka bërë disa gabime por duhet të kthehet në rrugën e duhur, pasi rruga aktuale nuk është konstruktive.

’Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit tha se Shqiperia duke dëbuar diplomatët iraniane ka bërë disa gabime dhe ne ndiejmë se ngjarjet në rajonintonë kanë krijuar disa keqkuptime për Shqipërinë; ne rekomandojmë që ata të mos lidhin marrëdhëniet tona të mira me një vend të tretë.

Shqipëria duhet të kthehet në rrugën e duhur dhe rruga e tyre e tanishme nuk është konstruktive.’’- tha zëdhënësi i Minsitrisë së Jashtme të Iranit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje