DOKUMENTI/Agim Kajmaku në kërkim, gruaja fiton tenderin e Ministrisë së Brendshme

0Shares
0

Ndërkohë që autoritetet kanë shpallur në kërkim dhe janë në ndjekje të ish kryetarit të bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku fiton tenderin për mirëmbajtjen e sipërfaqeve të gjelbërta, për Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”

Mesohet sipas medieve, se është Agjencia e Blerjeve të Përqëndruara e ministrisë së Brendshme që ka shpallur fitues të tenderit me vlerë mbi 5 milionë lekë Kajmaku shpk.

Tenderi është fituar nga bashkëshortja e Agim Kajmakut më datë 30 dhjetor 2019 dhe ka afat kohor 12 muajsh.

Merita Kajmaku rezulton aksionere e vetme e kompanisë prej mesit të vitit 2019 pas akuzave të Partisë Demokratike, se Kajmaku kishte marrë përmes kompanisë së tij, rreth 2.6 milionë euro para publike, përmes tenderave.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje