FOTO/ Ilir Meta nderon ne Prishtine Ibrahim Rugoven

Ndaje

Presidenti Ilir Meta ka kryer homazhe sot te varri i ish Presidentit emblematik te Kosoves, Ibrahim Rugova.

Meta ka postuar ne rrjetet sociale fotot e homazheve ndersa ka vleresuar figuren e Rugoves.

Postimi i Metes:

Me respekt e mirënjohje të thellë u përula me nderim para memorialit të Presidentit historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova.
Vizioni i Tij euroatlantik për Kosovën, kontributet e jashtëzakonshme për paqe, liri, demokraci, për fqinjësi e bashkëjetësë në rajon janë shembuj frymëzimi, përherë aktuale.
Historia e re e Kosovës dhe e kombit shqiptar ka në themelet e veta emrin dhe veprën e ndritur të Presidentit Rugova. 🇦🇱🇽🇰

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje