VIDEO/”5 kryebashkiakët e rinj ilegjitimë”, Bardhi nxjerr deklaratën e Ramës për dekriminalizimin: Përgjegjësi kryesor

Ndaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar serish duke bere deklaratën e radhes ku shprehet se  ndarja e politikës nga krimi nis me largimin e kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në “Facebook”, Bardhi publikon deklaratat e Ramës për dekriminalizimin dhe e akuzon si përgjegjësin kryesor për përfshirjen e krimit në politikë. Ai pyet se kush është përfaqësuesi i radhës i maxhorancës i inkriminuar.

Edi Rama 👺 është përgjegjës kryesor për përfshirjen e krimit në politikë. 🏴☠
5 kryebashkiakët e rinj ilegjitimë, trafikantë droge, hajdutë, falsifikatorë, dhunues apo vrasës janë vetëm maja e ajsbergut të lidhjeve të Edi Ramës 👺 me botën e errët të krimit, tek e cila bazoi karrierën politike dhe po mban pushtetin. 👎Ndarja e politikës nga krimi nis me largimin e Edi Ramës. ❌. #KushEshteiRadhes #RamaIk #MjaftMeMashtrime #KrimiRama #LigjiAntiRama”, shkruan Bardhi.

Edi Rama 👺 është përgjegjës kryesor për përfshirjen e krimit në politikë. 🏴‍☠5 kryebashkiakët e rinj ilegjitimë, trafikantë droge, hajdutë, falsifikatorë, dhunues apo vrasës janë vetëm maja e ajsbergut të lidhjeve të Edi Ramës 👺 me botën e errët të krimit, tek e cila bazoi karrierën politike dhe po mban pushtetin. 👎 Ndarja e politikës nga krimi nis me largimin e Edi Ramës. ❌#KushEshteiRadhes #RamaIk #MjaftMeMashtrime #KrimiRama #LigjiAntiRama #RamaDeshtoi

Publiée par Gazment Bardhi sur Samedi 18 janvier 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje