Zbardhet vendimi 41-faqësh i gjykatës për Bashën, çfarë thuhet në të

Ndaje

Jane zbardhur disa pjesë të vendimit  të gjykatës  së Tiranës e cila pushoi procesin ndaj kryetarit të PD, Lulzim Basha,  ish-sekretarit të përgjithshëm Arben Ristani dhe ish-financierit Ilir Dervishi.

Në vendimin prej 41 faqesh thuhet se nuk ekziston fakti penal.

“Partia Demokratike nuk ka patur kontrate lobimi me kompanin Biniada Trade dhe se  Kontrata e Nick Muzin me Biniatt Trade nuk ka lidhje me interesa të ndonjë partie politike. Deklarata e lobistit Muzin nuk konfirmohet me asnjë provë dhe nuk mund t’i nënshtrohet vlerësimit të gjykatës” shkruhet në vendim.

“Sot u vërtetua se nuk ka patur kurrë asnjë hetim në SHBA as ndaj Partisë Demokratike, as ndaj kompanisë së lobimit, as ndaj ndonjë zyrtari të Partisë Demokratike. Ajo ishte një sajesë e Edi Ramës, për të fshehur një tjetër hetim që po zhvillohej në SHBA.

Në të vërtetë, në SHBA ka patur vetëm një hetim që lidhet me Shqipërinë dhe që ka përfunduar me dënimin e të paktën 2 personave, mbi financimin e paligjshëm të Edi Ramës”,-thuhej ne reagimin e para disa diteve te Pd lidhur me kete çeshtje.

Vijon…

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje