Mot favorizues për të lëvizur, fundjava me diell dhe pak mjegull në disa zona

Ndaje

Edhe e premtja do të vazhdojë te mbetet me mot të kthjellet dhe vranësira kalimtare në zonat malore. Por sipas Meteoalb, në orët e mesditës dhe në vijim vranësirat e lehta do të përfshijnë dhe zonën e ulët të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -3°C në 14°C.

Sipas Rrezarta Xhakollari, e shtuna e 18 Janar 2020 do te jete gjithashtu me diell. 

E Shtunë dt 18 Janar 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave mesatare. Mjegulla do të mbetet ne Verilindje dhe Juglindje. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi deri në 6 m/sek  bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,2-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehtë në mëngjes.
Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -3/5°C 

Zonat e ulëta  -2/15°C

Zonat bregdetare 5/14°C

//DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje