Itali, vritet 20 vjecari shqiptar dhe hidhet ne kanal

Ndaje

Një 20-vjeçar me origjine nga Kosova është gjetur i vrarë ne Itali. Sipas mediave në vend, 20-vjeçari është gjetur i vdekur në një kanal.

Erion Morina, me prejardhje është nga fshati i Drenoc i Malishevës. Sic raportojnë mediat italiane, Morina pas një sherri me disa persona, u sulmua me grushte e më pas me armë të ftohtë.

Vrasësit e Morinës, e kanë tërhequr atë disa metra nga vendi që ka nisur sherri e më pas e kanë qëlluar dhe më tej e hodhën në një lum. Trupi i pajetë është disa orë pas krimit, pasi në anë të lumit janë parë shenja gjaku.

Mediat në Itali thone se karabinierët janë duke e hetuar rastin, dhe se aktualisht janë duke ndërmarrë disa operacione.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje