Arrestimet ne Tirane, gjykata do te jape neser vendimin, cfare pritet

Ndaje

Ka përfunduar seanca gjyqësore maratone për zyrtarët dhe ndërtuesit që u arrestuan nën akuzën e abuzimit me lejet e ndërtimit, si shkak per demet e tërmetit të 26 nëntorit.

Prokuroria kerkoi 13 kërkesa për “arrest me burg”, ndërsa per pjesen tjetër “arrest shtëpie” dhe “detyrim paraqitjeje”.

Nesër në orën 10:00 jepet vendimi.

Policia arrestoi rreth 30 zyrtare te ish komunave dhe bashkive ne rrethinat e Tiranes duke hedhur hije per standartin e dyfishte te prokurorise qe nuk kreu asnje arrestim ne bashkine e Tiranes.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje