Lirimi i Endrit Dokles, premtimi që Rama bëri para komisionerit të BE-së

Ndaje

Pasi gjykata e Krujës vendosi që të lirojë ish-kreun e bandës së Durrësit Endrit Dokle, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama, i cili eshte munduar te jape nje pergjigje diploamtike.

Në një konferencë të përbashkët me komisionerin për Zgjerim të BE-së, Olivér Várhelyi, kreu i qeverisë tha se në ditët në vijim do të ndërmerret nisma e re për ti hapur një ofensive shembullore ndaj KÇK, duke përmendur kështu të gjithë ata gjyqtarë dhe prokurorë që sipas tij i përkasin këtij grupi.

E kam informuar komisionerin se në ditët në vijim do ndërmarrim një nisme të re për të hapur një ofensivë shembullore kundër krimit të organizuar dhe atyre gjykatësve e prokurorëve që si në rastin e para dy ditësh i përkasin organizatës KCK dhe po e përdorin autoritetin e tyre në këtë fazë të ndërmjetme për të bashkëpunuar hapur dhe paturpësisht me krimin. Edhe njëherë duke e falënderuar për vizitën, për angazhimin e tij të dyfishtë, qoftë në funksion të rindërtimit, pas tragjedisë së 26 nëntorit. I shpreh mirëserardhje, faleminderit shumë!”, tha Rama.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje