LAJMI I FUNDIT/ Perfshihet nga flaket fabrika ne afersi te Rrogozhines

Ndaje

Nje fabrike u perfshi nga flaket kete pasdite ne afersi te rruges Kavaje-Rrogozhine, njofton policia e Kavajes.

Fabrika mësohet se është në pronësi të babait të kryebashkiakut të Kavajës, Redjan Krali dhe perdorej per prodhim dyshekesh.

Mesohet se nuk ka pasir deme ne njerez por vecse deme materiale. Policia ka dhene detaje rreth ketij rasti.

Detajet e policise:

Rreth orës 19:10 në rrugën nacionale Kavajë-Rrogozhinë fabrika në administrim të shtetasit Gj. K, është përfshirë nga flakët, ku si pasojë ka veç dëme materiale.

Policia dhe shërbimi i zjarrfikses kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Paraprakisht dyshohet se zjarri është aksidental.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, ku po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të rënies së zjarrit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje