EMRI&FOTO/ Lirohet para kohe nje tjeter ‘cun problematik’

Ndaje

Gjykata e Apelit Tiranë liroi nga qelia e burgut Ergys Kolaverin, nje emer i njohur ne kroniken e zeze.

Kolaveri ishte dënuar me 20 vite burg pasi qëlloi me snajper Gazmir Dacin në burgun e Vaqarrit. Ngjarja ndodhi në korrik të 2016, ndersa nga atentati mbeti i plagosur gabimisht i dënuari nga Kosova Lili Dulaj.

Prokuroria kishte kërkuar 30 vite burg për Kolaverin, por Gjykata vendosi ta dënojë me 20 vite heqje lirie. Kujtojmë se dy ditë më parë u lirua nga burgi Indrit Dokle anëtar i bandës së Durrësit dhe i dënuar më parë me burgim të përjetshëm.

Lirimi i parakohshem nga burgu i ‘cunave problematike’ ka shqetesuar opinion dhe ka rritur pasigurine publike. Diaa nga te liruarit e viteve te fundit ia kane dale te zhvillojne biznese qindramilioneshe permes kontratave apo koncesioneve te qeverise.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje