Cudia, fabrika ne Kavaje eshte djegur 3 here, dyshimi se kush i ve flaken

Ndaje

Zjarri në fabrikën e dyshekëve në Kavajë, në pronësi të familjes së kryebashkiakut Redjan Krali, është i qëllimshëm, ka transmetuar sot qytetari dixhital ne faqen e ish Kryeministrit Berisha.

Qellimi i djegies është përfitimi I shumave të mëdha të dëmshpërblimit, shkruan qytetari dixhital. Ai thote se fabrika digjet gjatë kohës që e majta ka qenë në krye të qeverisë, dhe deri tani është djegur plot tre herë. Ne fakt flaket kane qene te medha dhe te frikshme cfare do te thote se demi eshte shume i madh.

Postimi i Berishes:

“Akuzon familjen Krajli se djeg për të tretën here fabriken! Kjo e fundit quhet si djegie elektorale!”, shkruan Berisha, ndërsa publikon mesazhin e qytetarit digjital.

Mirmbrema doktor.Kjo eshte hera e trete qe familja Krajli i ve zjarrin qellimisht fabrikes sa here qe vendi qeveriset nga te majtet duke perfituar cdo here mbi 1 miljon dollare dhe duke mos humbur asgje nga materialet dhe makinerite.Por sic duket Rama po jep fondet qe duhen per blerjen e votave ne Kavaje per zgjedhjet e parakoheshme qe po vijne.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje