1 mijë rrënjë kanabisi në papafingon e klubit të striptizmit, lidhja e grekes së arrestuar me shqiptarët

Ndaje

Elena Rafailidou, eshte grekja e cila rezulton e arrestuar pasi i gjetën rrenje kanabisi të kultivuara në klubin e nates që ajo zoteronte. Mesohet se gjatë hetimeve rezultoi se ajo kishte marrëdhënie biznesi me disa shqiptarë.

Fitimet investoheshin pjesërisht në Shqipëri dhe një pjesë kthehej përsëri në Belgjikë për t’u pastruar përmes zyrave të këmbimit në Bruksel. Ekspertët ndoqën këto transaksione për të zbuluar shqiptarët, pjesëtarë të bandës, 11 prej të cilëve u dënuan nga 18 muaj deri në 6 vjet burg.

Nga kontrollet asokohe, në disa zona të ndryshme, bandës iu sekuestruan 4.354 bimë kanabisi.

Burimet bejne me dije se Elena Rafailidou, me banim në Aarschot të Belgjikës, u dënua me 30 muaj burg.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje