VIDEO/Basha garanton: Nuk tolerojmë zvarritjen e Reformës Zgjedhore, drejt zgjedhjeve të parakoshme

Ndaje

Kryedemokrati Lulzim Basha, një ditë pas paktit të parë mes palëve për Reformën Zgjedhore ka garantuar shqiptarët se ky është vetëm fillimi i betejës, një arritje pas këmbënguljes së opozitës dhe presionit ndërkombëtar.

Në konferencën për shtyp, Lulzim Basha ka thënë se pas marrëveshjes për Reformën Zgjedhore nuk do të ketë asnjë kompromis me ato se çfarë kanë rënë dakort palët.
Kreu i PD, ka thënë se data 15 mars është afati i fundit dhe opozita nuk do të tolerojë asnjë zvarritje apo përpjekje për ta ndaluar miratimin e Reformës Zgjedhore brenda 15 marsit.

Po ashtu ai tha se për palët jopolitike do të jetë Këshilli Politik dhe PD të cilat hapin dyert për mendime, sugjerime apo për t’u përfshirë në proces.

LIVE – Konferencë për mediat

LIVE – Dita e djeshme shënoi hapin e parë për përfundimin e procesit të diktuar nga Bundestagu që do ta çojë Shqipërinë drejt zgjedhjeve parlamentare të lira dhe të ndershme, vlerësimit të procesit fals dhe ilegjitim të 30 qershorit dhe zgjedhjeve lokale në një ditë me zgjedhjet parlamentare.

Publiée par Lulzim Basha sur Mercredi 15 janvier 2020

vijon..

/DRONI.aL/

 

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje