Ndodh në Fier, të burgosurit refuzojnë të qëndrojnë në një ambient me 26-vjeçarin që masakroi Drita Saliajn

Ndaje

Ngjarja e rende e ndodhur disa ditë më parë në Mallakastër ka tronditur opinionin publik dhe vijon të mbetet ende ne qender të vëmendjes.

Ditën e sotme mesohet se ka pasur tensione të forta në ambientet e paraburgimit në Fier, për shkak se të burgosurit kanë refuzuar qendrimin pranë tyre të 26-vjeçarit Ervis Zotaj, i cili dyshohet se vrau pak ditë më parë në mënyrë makabre Drita Saliajn.

Ata e kanë cilësuar krim makabër atë të kryer nga Zotaj, dhe për këtë shkak kanë refuzuar që të ndajnë qelinë me të. Zotaj së bashku me dy të rinj të tjerë janë arrestuar për shkak se dyshohet se dhunuan dhe më pas e hodhën në lumë të njohurën e tyre, Saliaj, mbrëmjen e 5 Janrit të këtij viti.

Mbi Zotajn ka dyshime që ai të ketë kryer dhe marrëdhënie me dhunë me Saliajn, sipas dëshmisë së dhënë në dosjen e prokurorisë nga 16-vjeçari Sindi Shehaj.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje