FOTO/Pak kohë më parë u lirua nga burgu, vëllai i lë komentin prekës Alketa Vejsiut në postimin për Sanremon

Ndaje

Alketa Vejsiu do të jetë pjesë e prezantuesve të festivalit italian Sanremo 2020. Ndërsa ka ndarë lajmin e gëzuar me ndjekësit e saj në Instagram, një ndër komentet që ra në sy ishte dhe komenti i vellait te saj, i cili nuk eshte i panjohur.

I vëllai i vetëm i prezantueses, Endri ka shprehur haptasi ndjenjat e tij kur ka parë këtë arritje të së motrës dhe krahas lajmit i shkruan: “Urime krenaria ime” duke e shoqëruar komentin me një zemër.

Vëllai i Alketës u arrestua gjatë operacionit “Telekomanda” zhvilluar në Lezhë një vit më parë, teksa po qarkullonte me një mjet tip “Opel” dhe gjatë kontrollit u konstatuan në gomën rezervë në bagazh katër mina me telekomandë dhe një sasi lënde narkotike.

Pavarësisht se Gjykata e Lezhës e kishte dënuar Vejsiun me gjashtë vite burg, që i konvertoheshin më pas në 4 vite për shkak të gjykimit të shkurtuar, me një vendim të dytë është ndërprerë vuajtja e dënimit në burg.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje