FOTO/Nuk ka më diskutim pas pamjeve të reja, 2 raketa iraniane goditën avionin ukrainas

Ndaje

Disa pamje të reja tregojnë perfundimisht se Irani eshte pergjegjes për rrëzimin e avionit ukrainas.

Në shfaqjen e parë të raketave në horizont të mërkurën e kaluar dhe dallohet shpërthimi i parë, ku një sekondë më pas, duket një tjetër shpërthim i zjarrtë, raporton Dailymail. Boeing 737 dallohet duke zbritur si një top flake, që bëhet më i madh ndërsa bie drejt tokës.

Irani me heret e pranoi se ushtria e tij kishte goditur gabimisht aeroplanin ukrainas në fillim të kësaj jave në periferi të Teheranit, duke vrarë të 176 personat në bord.

Rrëzimi i aeroplanit Boeing 737 të linjës ajrore ndërkombëtare të Ukrainës, ndodhi vetëm disa orë pasi Irani kishte nisur një sulm me raketa balistike ndaj bazave irakiane në të cilat janë dislokuar ushtarë amerikanë. Sulmi iranian ishte përgjigje ndaj sulmit amerikan që vrau komandantin e forcave iraniane Quds, Qassem Soleimani.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje