Fly Ernest zevendesohet ne Rinas, nje tjeter kompani merr tregun e fluturimeve

Ndaje

Kompania ajrore “Fly Ernest”, do te zevendesohet me fluturime nga Rinasi nga njw tjeter agjenci ajrore low cost.

Bëhet fjalë për kompaninë e fluturimeve Wizz Air, e cila do të ofrojë pesë destinacione të reja nga aeroporti i Rinasit drejt Italisë.

Kompania hungareze do të nisë fluturimet këtë verë nga Tirana me destinacion Milanon, Bolognan, Veronan, Trevison dhe Pisan.

“Wizz Air është e angazhuar fuqimisht në krijimin e mundësive të reja për pasagjerët shqiptarë dhe sot ne jemi të entuziazmuar për të dyfishuar numrin e fluturimeve që kemi në Tiranë dhe njoftojmë pesë rrugë të reja nga kryeqyteti i Shqipërisë për në Itali. Ne besojmë se këto rrugë përfaqësojnë një hap tjetër të rëndësishëm përpara në zgjerimin e rrjetit tonë”,  njoftoi përfaqësuesi i kompanisë, George Michalopoulos permes nje deklarate per shtyp.

”Fly Ernest” me aksionere italiane dhe shqiptare eshte ndeshkuar nga autoritetet italiane per sherbim te keq ndaj udhetareve.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje