FOTO/Gazetari denoncon me pamje, i thyejnë xhamat e makinës gjatë natës

Ndaje

Një tjetër gazetar behet pre e sulmit të personave si nga hera te verifikueshëm dot. Makina e gazetarit të Abc news dhe Kryetarit të Unionit të Gazetarëve për qarkun e Lezhës, Gjergj Figuri, është sulmuar qëllimisht gjatë mbrëmjes së djeshme.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Figuri publikon fotot e makinës me xhama të thyer ndërsa tregon se ishte e parkuar në rregull dhe sipas tij sulmi ka qenë i qëllimshëm.

Kjo eshte makina ime… gjate nates me kane thyer xhamin e perparme dhe cuditerisht makina ndodhet e parkuar ne rregull dhe ne nje zone ku nuk mund te bjere asgje nga lart. Nuk e di qellimin e personit dhe as nuk po gjej arsye… por di qe do ta gjej se kush e ka bere”, ka shkruar Figuri ndërsa ka publikuar dhe fotot e makinës.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje