Përleshje e madhe mes shqiptarëve dhe pakistanezëve në burgun grek, ministria jep detajet mbi të plagosurit

Ndaje

Nje përleshje mes të burgosurëve shqiptarë dhe atyre pakistanezë në Greqi ka sjelle dhe reagimin e ministrise se mbrojtjes, per shkak se sherri doli jashte kontrollit.

Ministria e Mbrotjes së Qytetarëve në Greqi me anën e një njoftimi konfirmom se gjatë perleshjes ne burgun e Avalonës midis shqiptarve dhe pakistanezve janë plagosur trembëdhjetë të burgosur të cilët janë shtruar në spital.

Më tej sqarohet se pas dihmës mjekësore 12 prej tyre janë rikthyer në qelitë ku vuajnë dënimin ndërsa njëri prej tyre do ti duhet të qëndrojë ende në spital.

Njoftimi i Ministrisë së Mbrojtjes së Qytetarëve për incidentet:

“Sot, e Premte, 10 Janar 2020, të burgosurit u përleshën në Objektin e Paraburgimit Special në Avalona, duke rezultuar në dëmtimin e trembëdhjetë (13) të burgosurve.

Trembëdhjetë (13) të arrestuar u transferuan në spitalet e Atikës dhe pasi ofruan ndihmën e parë, dymbëdhjetë (12) prej tyre u kthyen në Objektin e Paraburgimit, ndërsa një (1) prej tyre ka të ngjarë të qëndrojë në spital.

/DRONi.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje