Denoncimi i PD për kryebashkiakun socialist/Reagon Ismailaj: Nuk kam dënime, probleme ka patur motra

Ndaje

Ditën e sotme Partia Demokratike ka denoncuar kreun e Bashkisë së Mallakastrës, lidhur me fshehjen e një denimi të marrë në Greqi, dhe për këtë i ka kërkuar prokurorisë që të kryejë verifikimet e rastit. Sipas PD-së, në vitet 1999-2000, Qerim Ismailaj është dënuar dhe dëbuar nga Greqia.

I gjendur në varrimin e Drita Saliajt, e cila u vra nga nipi i burrit të saj, që kërkoi ti vidhte banesën, Qerimaj ka deklaruar për gazetarët se është i hapur ndaj çdolloj hetimi.

Ai ka deklaruar se në Greqi hyn pa asnjë problem, dhe ka shkuar jo më larg se para dy javësh, te motra e tij që banon në shtetin fqinj.

‘Unë skam asnjë lloj dijenije, jam shumë i hapur për çdolloj verifikimi. Nuk jam ndaluar në asnjë rast në shtetin grek. Unë kam motrën në Greqi, dhe ka pasur problemet e veta familjare, vaftisi djalin, dhe kam shkuar para dy javësh në shtetin grek, pa asnjë lloj problemi’, u shpreh Qerimaj.

vijon..

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje