OSSHE raporton miliona euro investime ‘fiktive’, sa nis dimri gjysma e Shqipërisë pa drita

Ndaje

Stuhia e erës së fortë lë pa energji 9 fshatra në dy qendra administrative të Kukurit dhe të Kodoviatit, njofton balkanweb.

Gazetari Shkëlzen Henkoja raporton se prej 24 orësh, në 9 fshatrat e dy qendrave administrative në fjalë me afro 4000 banorë gjithsej, mungon energjia.

Banorët shprehen se kjo situatë për ta përsëritet shpesh. Sipas banorëve, sa herë që prishet moti në dimër, banorët ndodhen në të tillë gjendje të mjerueshme.

Në stinën e dimrit, në fshatrat e këtyre dy njësive administrative, energjia thuajse nuk shkon fare, pasi edhe linjat kanë amortizim.

Edhe në Tiranë një pjesë e lagjeve nuk patën drita as për vit të ri.

OSSHE deklaron se ka dërguar punonjësit në terren për të riparuar dëmet. Ndërkohë që deklaron miliona euro investime, sapo fillon moti i keq energjia mungon në gjysmën e vendit, cfarë do të thotë se investimet janë fiktive vetëm në letra. KLSH duhet të kontrollojë në lidhje me efektivitetin e kësaj kompanie dhe përdorimin e parasë prej tyre.

Me poshte jane pamje nga Koshti Botanik ne Turane ku linja ra nga era.

Brenda Kopshtit Botanik. Pemet/deget e thyera nga era e forte kane rene mbi linjen tension i mesem, pjese e fiderit 25, i Nst Selite. Dy kabina jane pa energji elektrike.

Publiée par OSHEE sur Dimanche 5 janvier 2020

Fotografia e OSHEE

Fotografia e OSHEE

Fotografia e OSHEE

Fotografia e OSHEE

Fotografia e OSHEE

Fotografia e OSHEE

Fotografia e OSHEE

Fotografia e OSHEE

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje