VIDEO/PD takim me banorët e Thumanës, nis greva pas vendimit të fundit të qeverisë

Sekretari i pergjithshem i PD, Gazment Bardhi dhe ish deputetët Albana Vokshi, Lindita Metaliaj dhe Gent Strazimiri kane zhvilluar nje takim me banoret e Thumanes qe strehohen ne hotelet e Shengjinit.

Sipas informacioneve që ish-deputetët sjellin, banorët kanë lajmeruar nisjen e greves se urise pas vendimit te qeverise per te liruar hotelet deri ne daten 3 janar dhe pas vendimit te bashkise se Krujes per t’u paguar vetem 30 mije leke te vjetra per person si bonus qeraje.

vijon…

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje