Vrasja e dy të rinjve në Patos, banori rrëfen detaje nga sherri: Vajza ishte e martuar, e ëma e viktimës i gjeti bashkë

Ndaje

Krimi i djeshëm në Patos i kishte dhene shenjat paralajmeruese qe me herët, pas konflikteve të vazhdueshme mes familjeve Rapaj dhe SKëndaj.

Sipas një banori të ketij qyteti, pak ditë më parë dy familjet, Rapaj dhe Skëndaj, ishin zënë me mjete të forta, konflikt që kishte ndërhyrë edhe policia.

Më tej banori tregon dhe arsyen pse te rinjte u konfliktuan dhe pse sherri degradoi ne nxjerrje arme, ku gardiani, Martin Skendaj qelloi mbi kusherinjte e familjes Rapaj.

Ajo ishte e martuar. Arriti që i gjeti e ëma e djalit atë botin, ja edhe tani ajo bërtet “kurvë, kurvë”. E gjeti në krevatin e djalit, aty filloi sherri. Lajmëruan policinë, edhe parmbrëmë u rrahën me sëpatë. Shkuan në polici. Edhe tani erdhën dhe morën të atin. Ai ruajti rastin dhe e vrau, por që vrau edhe kushëririn që kishte ardhur nga Gjermania. Ata e zunë andej dhe prunë. Ai erdhi këtu për të takuar, dhe ata dolën xhiro. Por u vranë. E mësuam në televizor se kështu s’dimë gjë”, tha banori.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje