VIDEO/Salianji nuk ndalet, publikon të tjera audiopërgjime mes Alizotit dhe ish-drejtorit të policisë

Ndaje

Ashtu edhe siç kishte  paralajmëruar, ish-deputeti demokrat Ervin Salianji ka publikuar prova të reja rreth dosjes “Babale”.

Në një deklaratë publike nga selia e PD-së Salianji tha se për Agron Xhafajn, vëllain e ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj nuk ka asnjë akuzë për trafik droge, ndërsa shtoi se prokuroria kërkoi burgosjen për denoncuesit.

Po ashtu Salianji tha se dëshmitari Alizoti është paguar për të dëshmuar, duke shtuar se hetimet u devijuan qëllimshëm. Mes të tjerash demokrati tha se prokuroria nuk i ka publikuar këto përgjime.

“Prokuroria kërkoi burgosjen per denoncuesit dhe ka devijim te qëllimshëm te hetimeve. Dëshmitari Alizoti u pagua per te dëshmuar. Në një vit e gjysme, Rama sajoi dosje kundër opozitës. U manipulua dosja, u hoqën përgjimet zyrtare”, pohoi Salianji.

Kujtojmhttps://www.facebook.com/partiademokratike/videos/819152121856138/e se per Salianjin u kerkua 1.6 vite burg, qe u konvertua ne sherbim prove.

LIVE – Ervin Salianji konferencë për shtyp

LIVE – Ervin Salianji konferencë për shtyp

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Mardi 17 décembre 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje