VIDEO/Rikthehet Adi Krasta, aty ku nuk mund ta censurojnë dot

Ndaje

Te gjitheve na kujtohet shume mire urdhëri pêr të mbyllur dy emisionet kritike moderuar nga Adi Krasta dhe Ylli Rakipi.

Për të gjithë ata që duan model shprese dhe mosdorëzimi, Adi Krasta eshte rikthyer sërish në ekran, duke na treguar se fjala e lirë nuk cënobet.

Ai është transferuar aty ku e vlerësojnë, në Kosovë. Nga sot do të shfaqet në ekranin e T7 në Prishtinë.

Ja vlen ta shpërndajmë monologon e sotëm të tij në T7 për tu treguar diktatorëve e për tu dhënë zemër shqiptarëve që fjala dhe e vërteta nuk mund të prangosen kurre.

(c) Video nga televizioni T7

Krasta nuk iku. Krastën e larguan. Si shumë të tjerë. Krastën e ndaluan të fliste, të thoshte të vërtetën. Por kot e…

Publiée par Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sur Vendredi 13 décembre 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje