Shqipëria drejtuese e OSBE-së/Ish-ministri ironizon: “Rama as demokracinë e Ramiz Aliajt nuk lejon më”

Ndaje

Ish-ministri Ylli Manjani ka zgjedhur të ironizojë faktin se Shqiperia do të marrë drejtimin e OSBE-Së.

Duke bere krahasime mes dy periudhave të ndryshme, Manjani shkruan dhe thekson nder te tjera, se kryeministri aktual është duke mohuar lirine e shprehjes dhe mendimit, kriter ky që nga OSBE mbrohet fort.

Viti 1990, Ramiz Alia drejtuesi i Partisë së Punës dhe kryetari i shtetit anëtarësoi Shqipërinë në KSBE (sot OSBE) dhe lejoi pluralizmin e lirinë e mendimit e të fjalës.

Viti 2020, Edvin Rama drejtues i Partisë Socialiste (vijuese e PPSH) dhe Kryeministër, merr drejtimin e OSBE si shteti më monist i Europës dhe mbyll fjalën e lirë të qytetarëve të vet! As demokracinë minimale të Ramizit nuk e lejon më”,-shkruan Manjani.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje