Rama njëherë e bëri këtë pyetje, dhe jasi e mori përgjigjen

Ndaje

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga krybashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ishte në familjen Greku, një ndër familjet më të goditura nga tërmeti i 26 nëntorit, familje e cila humbi 3 anëtarë të saj.

I pranishëm në banesë ishte edhe vëllai i të ndjerit Sajmir Grekut, Dorjan Greku i cili u pyet nga kryeministri Rama se ku punon.

Rama: Ti ku punon?

“Jam pa punë!”– ishte përgjigja e Grekut.

“Gjejini një punë djalit” – i drejtohet Rama menjëherë shoqëruesve të tij.

“Ka qenë në Francë”, ndërhyri Veliaj, për të justifikuar rastin e papunësisë së të riut.

Rama: Na thuaj kur të jesh gati dhe ne jemi gati të të ndihmojmë…

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje