Largimi nga Top Channel, Florian Agalliu flet hapur për sherrin me Ben Blushin

Bëri bujë “sherri” per te cilen mediat folën gjatë mes Florian Agalliut dhe Ben Blushit, drejtorit te programacionit në Top Channel.

Agalliu u largua nga Top Channel, ndërsa u tha se moderatori do te niste nje program të ri në nje tjetër televizion.

Ne nje interviste për Kastro Zizon, ai ka treguar per here te pare ka pasur probleme në komunikimin me eprorin dhe se situata u agravua më shumë nga ç’mund të toleronte.

Shiko, unë nuk e kam folur këtë pjesë në media, por meqë po më jepet rasti po e them çfarë ka ndodhur. Unë kam vendosur të jetoj me dinjitet dhe e kam shprehur kudo që kam shkuar. Për sa kohë me preket dinjiteti na marrëdhëniet në punë, dal nga vetja. Pranoj të jetoj i lirë dhe me kokën lart ashtu si dua unë se sa të jem i varur…

Në momentin që merr përsipër të flasësh me një epror tëndin, duhet të flasësh për marrëdhënie pune, ashtu siç flitet. U agravua situata dhe preferova të shkëpus marrëdhëniet sesa të vijoj të punoj me të njëjtat intonacione të përditshme,” tha ai.

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje