FOTO/”Nuk kanë ardhur akoma inxhinierë”, Basha pak metra larg Thumanës: Këtu banorët flenë nën streha plasmasi

Ndaje

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ndodhet prej nje jave në terren duke parë dhe inspektuar nga afër dëmet që banesat e qindra banorëve kanë pësuar nga tërmeti i 26-Nëntorit.

Basha me ekipet e terrenit ka parë dhe vëzhguar situatën duke premtuar me pas zgjidhje me te gjitha mundesite qe opozita ka.

Së fundmi, Basha ka takuar banoret e prekur nga termeti, nga Borizana pak km larg Thumanës. Teksa pa nga afer gjendjen, Basha theksoi faktin se ne kete zone asnje inxhinier dhe asnje ekspert nuk ka shkruar per te pare situaten e rende.

Ata qe kane mbetur jashte vemendjes jane shume. Ne Borizane pak kilometra larg Thumanes banoret qe u jane demtuar shtepite kane fjetur prej 1 jave nen streha plastmasi.

Familjet e demtuara presin vleresimin e banesave nga eksperte dhe inxhiniere por deri me sot askush nuk ka ardhur. Me thane se po detyrohen te marrin borxhe sepse shteti nuk po kujtohet tu vije ne ndihme dhe nuk kane ku te shkojne.

Falenderoj kontribuesit dhe donatoret qe jane te vetmit qe kane shperndare ndihma ne kete zone, dhe bej thirrje per shtimin me urgjence te grupeve te vleresimit ne terren me qellim permbylljen sa me pare te vleresimit profesional te gjendjes se banesave. Koha nuk pret”,-shprehet Basha.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje