Tërmetet/Gjesti prekës i kësaj të moshuare nga Gjirokastre: Do jetojmë vetëm me pensionin e burrit këtë muaj

Në situata kaq te veshtira kemi kuptuar se solidariteti i shqiptareve kudo ndodhen është i madh dhe për t’u vlerësuar.

Ketyre u është bashkuar dhe një e moshuar nga Gjirokastra, e cila ka marrë një vendim shumë emocionues. Ajo ka vendosur që pensionin e saj tja dhurojë familjeve të dëmtuara nga tërmeti.

Xhevahire Xhiku nga Gjirokastra është tronditur nga dëmet që solli tërmeti në disa zona të vendit dhe ka marrë një vendim që të emocionion. E moshuara do të dhurojë pensionin e një muaji për të prekurit nga tërmeti, të cilët tani kanë nevojë për ndihmën e të gjithëve

U trondit i gjithë vendi, u trondit e gjithë bota jo ne që i kemi motrat dhe vëllezërit tanë. Me ato mundësi që kemi, një pension timim këtë muaj nuk e doja. Do mbaj vetëm pensionin e burrit, aq mundësi sa kisha dhe më shumë do kountriboja’– ka thënë e moshuara.

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje