“Qëllova nën rrënoja me mamin e motrën shtatzënë”, Noizy rrëfen momentet e vështira gjatë tërmetit

Ndaje

Edhe reperi i njohur Noizy, emri i të cilit eshte Rigels Rajku e ka përjetuar keq dhe me tmerr tërmetin e 26 Nëntorit, ku siç rrëfen ai ka shpëtuar mirë.

Reperi eshte nga zona e Sukthit dhe që prej ditës së tërmetit ka qene në zonat e Durrësit duke iu qëndruar afër banorëve të prekur nga tërmeti.

Më vjen mirë që i kaluam ato streset e mëdha, sepse ishte me të vërtetë fatkeqësi e madhe, jo vetëm për Durrësin, por për të gjithë Shqipërinë. Shyqyr Zotit u lehtësua dhe inshallah nuk e kalojmë më kurrë atë gjë.

Ishte diçka shumë e keqe, shumë e hidhur, pasi unë qëllova mes rrënojave me mamin, mbesën dhe motrën shtatzënë, që është diku gjashtë-shtatë muaj, ka qenë tmerr për mua. Shyqyr Zotit shpëtuam pa dëme, por siç dihet ka pas shumë të vdekur dhe ndihem sikur ata mund të ishin pjesëtarët e familjes sime. I lutem Zotit që kurrë më mos t’i përjetojmë këto gjëra që na ndodhën”, tha Noizy ne nje prononcim për mediat.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje