Në Shqipëri pas tërmeteve, Bebe Rexha e vendosur: Fondet do t’i menaxhoj vetë, jo me qeverinë

0Shares
0

Bebe Rexha ishte ndër personalitetet me famë botërore e cila shkeli vetë ne tokën shqiptare për të parë dëmet dhe vizituar familjet e banorëve të prekur nga tërmeti i 26 Nëntorit.

Këngetarja shqiptare i preku te gjithe me fjalët e saj teksa shprehej hapur se per Shqiperine do të ishte kurdoherë aty.

Ylli pop ka hapur fond ku shumë te tjerë kane kontribuar me dhurimin e lekëve qe do ti mundësohen per te ndertuar nga fillimi dy shtëpitë e para në Bubq, siç ajo premtoi live.

E pyetur nga gazetarët nese fondet qe do te mblidhte do tia kalonte qeverise, ajo tha se do ti menaxhonte të gjitha vetë dhe kjo e shpjegonte angazhimin e saj dhe ardhjen nga Amerika posaçerisht per ti pare problemet nga afër.

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje