VIDEO/Tërmeti shkatërrues, OKB mban një minutë heshtje për viktimat në Shqipëri

Ndaje

E gjithë Evropa dhe vende të shumta në botë janë solidarizuar me tërmetin e madh që goditi Shqipërinë në 26 Nëntor.

Mediat kane raportuar here pas here për situatën, sikurse shtetet e huaja kane dhënë ndihmën e tyre lidhur me operacionet e shpëim kërkimit apo dhe me vlerësimin e objekteve.

Gjithashtu, mesohet se ne shenje respekti për 51 viktimat e termetit, zyrat e OKB në Gjenevë kanë mbajtur nje minute heshtje duke treguar solidaritet per dhimbjen qe vendi ynë po kalon.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje