FOTO/Babai e zgjoi por kishte gjumë të thellë, 21-vjeçarja humbi jetën nën rrënoja pasi qëndroi brenda

Aderina Kabili është 21-vjeçarja që humbi jetën në moshën më të bukur, pas tërmetit të 26 nëntorit.

E reja nga Thumana punonte në fasoneri dhe çdo ditë në orën 05:30 të mëngjesit nisej për në punë. Babai i saj, Haxhi Kabili kishte shkuar ta zgjonte përpara tërmetit të orës 03:54 minuta, por Aderina, ndoshta e lodhur nga një ditë më parë, nuk u zgjua.

Babai i saj 52-vjeçar tregoi se kur kishte hapur derën ku flinte e bija, gjithçka kishte përfunduar. Haxhi Kabili arriti të shpëtonte bashkëshorten dhe një fëmijë të fqinjëve, por jo vajzën e tij. Trupi i Aderinës u gjet orët e vona të së mërkurës./klan

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje