Erdogan: Si vëllezër turq do të ndërtojmë 500 njësi banimi në Shqipëri

Ndaje

Presidenti i Truqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar do të ndërtojë 500 banesa për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri.

“Shpresojmë që ekipet tona do të kryejnë punimet në vendet e përshtatshme në Shqipëri dhe si vëllezër turq do të ndërtojmë 500 njësi banimi”, ka thënë Erdogan, raporton Angjcia e lajmeve Anadolu.

Deri tani janë disa shumë të mëdha financiare për ndërtimin e banesave, si ajo e familjes Pacolli me 1 mln euro, Bankers me 1 mln euro dhe Balfin Group me 1.2 mln euoreve, si dhe fondacioni nen emrin e Fundjave Ndryshe me 1 milionë e 500 mijë dollarëve.

vijon..

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje