VIDEO/Shikoni si dridhet pallati nga lëkundjet e tërmetit, qeni e ndjen dhe largohet para nisjes

Ndaje

Këto janë momentet dramatike ku shihet se si një pallat në Shëngjin ‘shkundet’ nga tërmeti i fuqishëm 6.3 ballë, i cili goditi vendin.

Pamjet janë të frikshme, ndërsa duke që çdo gjë do të shkulet nga toka. Në pamje duket edhe një qen, i cili pak sekond para tronditjes largohet nga banesa.

30 sekondat e tmerrit, ja pamjet e lëkundjes së fuqishme që goditi Shqipërinë

VIDEO/ 30 sekondat e tmerrit, ja pamjet e lëkundjes së fuqishme që goditi Shqipërinë

Publiée par VideoNews sur Mardi 26 novembre 2019

Sipas IGJEUM tërmeti i fortë kishte magnitudë 6.4 dhe u regjistrua në orën 3:55 të mëngjesit të së martës. Lëkundja ka zgjatur 30 sekonda.

Ndërkohë, janë konfirmuar 13 persona të vdekur nga tërmeti, mbi 600 të lënduar, shumë të bllokuar nën rrënoja.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje