“Mori dy telefonata kërcënuese”, Zëdhënësi i Presidentit thirret në Prokurori

Zëdhënësi i Presidentit Tedi Blushi është thirrut në prokurorinë e Tiranës në lidhje me telefonatën shantazhuese që ai ka marrë nga një përfaqësues i një ambasade të huaj në vend, denoncim të cilin e bëri Ilir Meta disa ditë më parë.

Ende nuk janë mësuar detaje se çfarë ka deklaruar zëdhënësi i Presidentit në Prokurori.

Kujtojmë se ditën e enjte përmes një statusi në rrjetin social, Presidenti Ilir Meta u shpreh se zëdhënësi i tij është shantazhuar nga një ambasadë e huaj, për shkak të një postimi që Tedi Blushi kishte bërë po në rrjetin social.

Mësohet se Blushi ka marrë dy telefonata kërcënuese një në gjuhë shqipe dhe tjetra në gjuhë të huaj.

vijon..

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje